محصولات الیاف بتن

 
 
     
 

الیاف بتنی

 

بتن مسلح شده با الیاف فولادی، نوعی بتن آرمه می باشد که در آن رشته های فولادی نازک جایگزین آرماتور سنتی می شود. معمولا مقدار الیاف مصرفی بین 15 تا 50 کیلوگرم در متر مکعب می با شد. که این مقدار بسته به محاسبات سازه تا 100 کیلوگرم نیز قابل افزایش است .

الیاف فولادی باعث کاهش و یاکنترل انقباضی بتن می گردد به گونه ای که هر رشته الیاف مانند یک پل کوچک عمل کرده و مانع ایجاد ریز ترک در سطح بتن میگردد که کنترل ترک های ریز مانع تبدیل آنها به ترک های بزرگتر می گردد.

 

عملکرد الیاف بتن

 

رشته های فولادی که معمولا دارای دو برجستگی قلاب شکل در دو انتهای خود هستند ما بین اجزای تشکیل دهنده بتن قرارگرفته و با توزیع نامنظم خود ارتباط پیوسته ای بین آرماتور و سایر اجزای بتن ایجاد می کند . این توزیع نامنظم و شکل هندسی باعث پیشگیری از ایجاد ریز ترک در بتن می گردد .

 

تفاوت الیاف فولادی و الیاف مصنوعی

 

الیاف مصنوعی رشته های باریکی از پلی پروپیلن بوده که کمتر از یک کیلوگرم در متر مکعب به اجزای بتن افزوده میگردد و بر خلاف الیاف فولادی تاثیری در کنترل ریز ترک ها ندارند و مقاومت نهایی بتن تفاوت چندانی با بتن معمولی ندارد . مهمترین کاربرد الیاف مصنوعی طولانی کردن زمان خشک شدن بتن می باشد .

 

 

نحوه اختلاط الیاف فولادی

 

الیاف فولادی در هر شکل و مرحله ای قابل اضافه شدن به اجزای بتن می باشد.این الیاف حتی در ملات های دست ساز بتنی هم قابل اضافه شدن می باشند. بهترین زمان برای اضافه کردن الیاف فولادی در مرحله اختلاط اجزای بتن می باشد .

شایان ذکر است الیاف فولادی قابل پمپ شدن بوده (تا مقدار 100 کیلوگرم بر متر مکعب ) و در صورت استفاده از لوله های انتقال با عرض 12 سانتیمتر هیچگونه مشکلی نخواهند داشت .

 

الیاف فولادی گالوانیزه

 

الیاف فولادی گالوانیزه جهت استفاده در محیطهای اسیدی – قلیایی و دارای خوردگی را نیز دارد . جهت دریافت اطلاعات بیشتر با واحد فروش تماس بگیرید.


 

 

 

     
 
 

Copyright © 2011 WWW.JOOSHTAK.COM. Allrights Reserved